Trafiğe Daha Az Çıkalım

Gün boyu insanlar koşuşturmaca içerisinde oradan oraya savruluyor. Milyonlarca insanın şehir yaşamı, bu şekilde akıp gitmektedir. Herkes aynı anda programlanmış robotlar gibi trafiğe çıkarak; okullarına, işlerine ve günlük ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Buda doğal olarak günlük yaşantımızda birçok kazanın yaşanmasına neden olmaktadır. Peki bu kazaları önlemek için ne yapmalıyız ? Sorunun cevabı aslında basit; evlerimizden çıkmamak bu kazaları engelleyebilir. Ne kadar az evimizden çıkarsak kazalarda bir o kadar azalmış olur. Şimdi ”Dışarıya çıkmadan nasıl yaşarız ? ” sorusu, hemen aklınıza gelen ilk soru olmuştur. Bunun da cevabı basittir.

Evde Kalarak Kazaları Önleyebiliriz

Gelecekte teknolojinin ne kadar çok gelişeceğini hepimiz artık tahmin edebiliyoruz. Hatta bundan 20 yıl öncesine kadar hayal edemediklerimizi, şimdi gelecek için hayal edebilmekteyiz. İşte gelecekte ve hatta şu an da bile, çalışma hayatımızı evlerimize taşıyabiliriz. Çünkü iş yerlerimizde her şey çevrim içi bilgisayarlardan gerçekleştiriliyor ve bizim ofiste bulunmamızın pek de bir anlamı yok. Bu günümüzde de birçok iş için de böyledir. Hem ofis gideri olarak hem de işe gitmek için yarattığımız kalabalığın maliyeti çok fazla. Ayrıca hiç oturamadığımız evlerimize boş yere ödediğimiz kiralarda cabası. ”En azından evde oturduğumuza değer.”

Her gün milyonların dışarı çıkması, dünyayı kirletmekle kalmayıp, birçok kazanında nedeni oluyor. Evlerimizde oturarak trafik kazalarını azaltmak ve işletmeler için maliyeti düşürmek mümkün. Bu şu an için hemen gerçekleşmese de çok yakın bir gelecekte hayatımızın bir gerçeği haline dönüşeceği, kesin. Düşününce aslında ne kadar da anlamlı olduğunu anlayabilirsiniz. Dışarı çıkıyorsunuz ve neredeyse hiç araba yok ve sadece toplu taşıma araçları kullanılıyor.

Geleceğin meslekleri de yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Bu mesleklerin birçoğu da belirli bir ofise gitmeyi gerektirmiyor. Ayrıca evlerimizde kalarak hoşlandığımız bazı şeyleri de gün içerisinde yapabiliriz. Bunlardan biri de Ruby Fortune gibi şans oyunlarını oynayarak dışarı çıkmadan ya da her hangi bir salona gitmeden hoşça vakit geçirmenizi sağlayabilir. Tabi çok fazla da evde kalıp kendinizi bu oyunlara vermeseniz iyi edersiniz. İşte evden çıkmadan trafik kazalarını azaltmanın mümkün olabileceği bir dünya, belki de çok yakında gerçekleşebilir.